Przychody MZN Property wzrosły o ponad 25% w 2017 r.

W 2017 r. Grupa MZN Property (wcześniej Morizon) odnotowała przychody na poziomie 21,3 mln zł. W porównaniu z 2016 r. jest to wzrost o 25% r/r. W tym samym czasie skonsolidowany zysk EBITDA wyniósł 2,0 mln zł, przy zysku netto kształtującym się na poziomie 0,9 mln zł. Dynamiczny wzrost przychodów Grupy jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii - zarówno w segmencie nieruchomościowym, jak i finansowym. W 2017 r. segment finansowy odnotował prawie 3-krotny wzrost i zwiększył udział w przychodach Grupy do około 25%.

- „Na wyniki za 2017 r. największy wpływ miał dynamiczny wzrost segmentu finansowego, który wciąż rozwijamy tworząc kompleksowe rozwiązania OneStopShop dla rynku nieruchomości i finansów. Cały czas inwestujemy w rozwój produktów finansowych, zintegrowaliśmy systemy FinPack z kolejnymi instytucjami finansowymi oraz rozwijamy platformę Lendi, która umożliwia dystrybucję kredytów gotówkowych.” – komentuje Jarosław Święcicki, Prezes MZN Property.

IV kwartał Grupa zakończyła odnotowując przychody na poziomie 5,8 mln zł, co oznacza wzrost o 22% względem IV kwartału 2016 r. W rozbiciu na segmenty było to 4,3 mln zł przychodów z segmentu nieruchomościowego oraz 1,5 mln zł przychodów segmentu finansowego, co oznacza wzrost o odpowiednio 11% i 68% r/r. Wynik na działalności operacyjnej wyniósł w IV kwartale -0,4 mln zł, a wynik netto -0,3 mln zł. Raportowana strata jest konsekwencją jednorazowego rozliczenia kosztów akwizycji użytkowników i działań wzmacniających markę Morizon. W ubiegłym roku Grupa przeprowadziła intensywną kampanię, dzięki której Morizon.pl umocnił pozycję rynkową, stając się największym serwisem nieruchomościowym pod względem liczby publikowanych ogłoszeń.

- „Wzrost nakładów w IV kwartale miał związek z rozliczaniem działań związanych z akwizycją użytkowników i wzmocnieniem marki Morizon. Już w krótkim terminie widzimy pozytywny wpływ na rozpoznawalność marki oraz ilość sesji i generowanych leadów. Przeprowadzone działania umożliwiły przeprowadzenie zmian w cennikach dla klientów profesjonalnych, co przekłada się na solidny wzrost przychodów segmentu nieruchomościowego w ostatnich 2 miesiącach 2017 r. i w kolejnych miesiącach 2018.” – mówi Jarosław Święcicki.

Grupa MZN Property intensywnie rozwija również segment finansowy. W 2017 r. pozyskała do współpracy kolejnych ekspertów kredytów hipotecznych oraz rozpoczęła budowę sieci ekspertów gotówkowych. Grupa intensywnie rozwija internetową platformę, która docelowo umożliwi dystrybucję kredytów hipotecznych i gotówkowych.

- „W II kwartale 2018 r. chcemy udostępnić platformę do internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, które umożliwi zapoznanie się z dokładną ofertą banków, wesprze użytkownika w wyborze najlepszego dla niego rozwiązania i znacznie ułatwi złożenie wniosku kredytowego. W przyszłości będziemy rozbudowywać platformę o rozwiązania do sprzedaży kredytów gotówkowych.”  – dodaje Jarosław Święcicki.

W 2017 r. spółka przeprowadziła Ofertę publiczną nowych akcji i pozyskała finansowanie na realizacje strategii budowy OneStopShop dla rynku nieruchomości. Ekosystem będzie oferował kompleksowe usługi na wszystkich etapach procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości. Emisja akcji połączona była ze zmianą rynku notowań akcji, 5 lipca spółka zadebiutowała na Głównym Rynku GPW.

Na skróty

Raporty

Prezentacje

O spółce