Przychody MZN Property wzrosły o 12 proc. w I kwartale

Grupa MZN Property, właściciel platformy nieruchomościowo-finansowej Morizon.pl, wypracowała w I kwartale 2019 r. 6,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 12 proc. r/r. W tym czasie zysk EBITDA wyniósł ponad 0,5 mln zł. W minionym kwartale spółka prowadziła intensywne prace nad nową platformą Morizon 2.0, która zadebiutuje jeszcze w tym roku i będzie dla Grupy technologicznym krokiem milowym.

W pierwszym kwartale osiągnęliśmy o 12 proc. większe przychody niż w ubiegłym roku, co było możliwe dzięki wysokiej dynamice przychodów segmentu finansowego. W obszarze nieruchomości skupialiśmy się na realizacji projektów wzmacniających pozycje rynkową Morizon.pl oraz budujących przewagi konkurencyjne na kolejne lata. – mówi Jarosław Święcicki, prezes MZN Property. – Skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu platformy Morizon 2.0, która będzie dla nas technologicznym krokiem milowym. Dodatkowo wdrożyliśmy kolejne udoskonalenia w dziedzinie SEO oraz poprawiliśmy procesy konwersji użytkowników pomiędzy segmentami, dzięki czemu zwiększyliśmy ilość pozyskiwanych leadów finansowych.

Morizon 2.0 to przygotowywany zgodnie z najnowszymi trendami projekt platformy nieruchomościowej opartej o architekturę API, co umożliwia większą elastyczność i łatwość dalszego rozwoju nowych funkcjonalności. Nowy serwis będzie skupiał się na wygodzie użytkownika, większej wydajności i konwersji.

Grupa MZN Property odnotowała rekordowy wzrost liczby współpracujących agencji nieruchomości o 247 agencje (+9,3 proc.) w samym I kwartale 2019 r. O 9 proc. wzrosła również średnia miesięczna liczba realnych użytkowników serwisu r/r – z 1,26 mln (Q1 2018) do 1,38 mln (Q1 2019). Dodatkowo wzrosło ARPU w segmencie deweloperskim. Przełożyło się to na utrzymanie solidnych wyników segmentu nieruchomościowego, który wypracował 4,3 mln zł przychodów.

Przychody w segmencie finansowym wzrosły o 50 proc. r/r do 1,6 mln zł.  Grupa intensywnie rozwija segment pośrednictwa finansowego poprzez nowoczesny format franczyzy finansowej pod marką Lendi, w której na koniec I kwartału działało 15 placówek.

Segment finansowy rozwijamy przede wszystkim w dwóch obszarach – platformy internetowej dystrybucji kredytów oraz sieci franczyzowej Lendi. Dynamicznie zwiększamy liczbę placówek działających pod naszą marką i spodziewamy się, że w kolejnych kwartałach to franczyza będzie napędzała wyniki segmentu finansowego. Do końca roku spodziewamy się zwiększyć liczbę placówek do kilkudziesięciu. – dodaje Jarosław Święcicki.

MZN Property tworzy technologiczną platformę OneStopShop działającą na rynku nieruchomości i finansów. Wspiera ona klienta na wszystkich etapach poszukiwania, zawierania i finansowania transakcji nieruchomościowych, oferując przy tym dostęp do szerokiej gamy produktów finansowych.

 

Prezentacja inwestorska wyniki Q1 2019 https://mznproperty.com/multimedia/plik/1436633

Na skróty

Raporty

Prezentacje

O spółce